Nòmina
Clasificado en Economía
Escrito el en catalán con un tamaño de 3,3 KB
PARTS DE LA NÒMINA
1) Encapçalament: dades
2) Meritacions: quantitat que es reben 1035,91
-Percepcions salarials: salari base + complements
(878,98 Antiguitat 51,75 + Hores extra 72,12 = 123,87)
-Percepcions no salarials: Dietes 33,06
Total meritat: 878,98 + (51,75+72,12) + 33,06 = 1035,91
3) Determinar: -les bases de cotització de la S.S/-la base del IRPF: 155,39
IRPF: base IRPF(total meritat) · tipus de retenció
1035,91 · 15% = 1035,91·15/100 = 155,39
Bases de cotització a la S.S
1.Base de la cotització de contingències comuns BCCC
BCCC = Rm + Ppe
Rm= remuneració mensual: salari base + complements salarials (hores extra i pagues extra no)
878,98 + 51,75 = 930,73
Ppe: Prorrata pagues extra
Ppe = nº pagues extra · Rm / 12
Ppe = 3 · 930,73 / 12 = 232,68
BCCC : 930, 73 + 232,68 = 1163,41
2. Base de cotització de contingències professionals
BCCP = BCCC + BHE BHE: hores extra
BCCP: 1163,41 + 72,12= 1235, 53
3. Aportació a la S.S
-Contingències comuns: BCCC · 4,7% (1167,41 · 4,7 /100=54,68)
-Atur BCCP · 1,55% (1235,53 · 1,55/100=19,15)
-Formació professional: BCCP · 0,1 (1235,53 · 0,1/100=1,24)
-Hores extra: BHE · 4,7% (72,12 · 4,7 /100=3,39)
54,68 + 19,15 + 1,24 + 3,39 = 78,46
Total a reduir: IRPF + S.S
155,39 + 78,46 = 233,85 Deduccions
TOTAL = TOTAL MERITAT – DEDUCCIONS
1035,91 – 233,85= 802,06